ASG to rozrywka dla każdego

Wiele osób myli ASG z klasycznym paintballem, ale zdecydowanie nie są tym samym. Air Soft Guns to rozrywka dla koneserów, która wymaga wykorzystania wiernie wykonanych replik prawdziwej broni palnej, takiej jak snajperka albo karabinek szturmowy, o takiej samej wielkości oraz wadze, jak ich odpowiedniki na amunicję ostrą. A skoro już o amunicji mowa, to w ASG używa się plastikowych kulek, które są lekkie i precyzyjne, a do tego dużo tańsze niż te paintballowe.

Można się wyposażyć nawet w prawdziwy karabin snajperski

I spróbować szczęścia w strzelaniu do przeciwników z naprawdę dużych odległości, wykorzystując przy tym profesjonalny osprzęt celowniczy. To świetna zabawa, a drużyna wspierana przez doborowego strzelca, w którego rękach znajduje się wysokiej klasy snajperka, ma dużo większe szanse na wygraną z przeciwnikami. To istotne zwłaszcza w trudnym terenie, na przykład na terenach imitujących miasto, gdzie nawet najmniejszy element przewagi może być na wagę złota.

ASG to nie tylko popularna gra o flagę

Istnieją niezliczone możliwości modyfikowania rozgrywki, żeby była ciekawsza i możliwa dla dowolnej liczby uczestników. Możliwy do wykorzystania są nie tylko karabiny snajperskie lub szturmowe, ale także świetne repliki broni krótkiej. Dzięki temu zróżnicowanie gry jest naprawdę wysokie, a każdy zdoła dobrać taki tryb, jaki jest dla jego ekipy najlepszy. Pozwala to również na grę na niewielkich arenach, co może być szczególnie istotne dla osób, które mieszkają z daleka od dużych ośrodków miejskich, w których takie zabawy są najczęściej organizowane przez profesjonalne firmy.

ASG jest stuprocentowo bezpieczne, a ryzyko uszkodzenia ciała poprzez wykorzystywane w tym systemie lekkie kulki jest niemal zerowe. Nikły koszt amunicji pozwala na dłuższą i intensywniejszą rozrywkę niż w przypadku kulek z farbą, dlatego jest to coraz częściej wybierana forma rozrywki. Jest też dużo czystsza od klasycznego paintballa, co dla wielu ma niebagatelne znaczenie i sprawia, że to właśnie na tę formę aktywności decydują się postawić.