Kupujemy pałkę teleskopową

Pałka teleskopowa uważana jest za zdecydowanie jeden z najpopularniejszych środków ochrony własnej. Wszystko za sprawą bardzo wygodnego jej używania, a także niezwykłej skuteczności w odstraszaniu i unieszkodliwianiu co bardziej agresywnych napastników. Jak się jednak okazuje, nadal niewiele osób wie, jak wybrać pałkę teleskopową, aby możliwie jak najlepiej pasowała do posiadanych potrzeb.

Określenie potrzeb

Z tego też powodu na samym początku procesu wybierania dobrej pałki teleskopowej najważniejsze jest to, aby poprawnie określić swoje potrzeby. Rzecz jasna każda teleskopowa pałka tego typu wykorzystywana jest do obrony, lecz różnić się mogą np. okoliczności, w których będzie ona potrzebna.

To rzecz jasna nie koniec, ponieważ oprócz tego wziąć trzeba pod uwagę to, z jakiego materiału dana pałka będzie zbudowana, a także jak będzie się ona rozkładała. Dopiero zdobycie wiedzy na wszystkie te tematy pozwoli wybrać odpowiedni dla siebie model pałki teleskopowej.

Pałka sprężynowa czy sztywna?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się pałkę teleskopową, to kwestia tego, jaka ma być jej budowa. Chodzi w tym wypadku konkretnie o to, czy ma to być model sztywny, czy też może jednak sprężynowy?

Modele sprężynowe zaliczane są do znacznie bardziej elastycznych. Charakteryzują się gumowym, bardzo elastycznym zakończeniem, które po uderzeniu nie powoduje większych szkód na ciele. Ten model rewelacyjnie sprawdza się w przypadku obrony przed bezpańskimi psami. Ma się pewność, że taka pałka nie wyrządzi specjalnie wielkiej krzywdy, a na pewno poprzez wywołany ból skutecznie je odstraszy.

Drugim popularnym rozwiązaniem jest sztywna pałka teleskopowa. Jest ona o wiele sztywniejsza i przez to wyprowadzane nią ciosy są znacznie boleśniejsze. Jest ona polecana przede wszystkim w przypadku ataków ze strony ludzi. Często jest używana, jeśli trzeba poruszać się po niebezpiecznym terenie. W takim wypadku warto postawić na model sztywny, ponieważ wersja sprężynowa może nie zrobić żadnego wrażenia na napastniku.